Jak zamontować prawidłowo filtr do wody? Skorzystaj z usługi hydraulicznej - Poznań

Dostęp do dobrej jakościowo wody to naturalna potrzeba. Dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie: Skąd czerpać czystą wodę bez zanieczyszczeń i dodatków chemicznych? Woda butelkowana w kontakcie plastikiem okazuje się mniej jakościowa. Picie wody prosto z kranu także może być uznane za ryzykowne dla zdrowia. Chcemy sięgać po wodę, która jest czysta, świeża i nawadnia organizm. Nie bez znaczenia pozostają także względy ekologiczne i chęć ograniczenia ilości wytwarzanych śmieci. Woda w butelkach dla całej rodziny to mnóstwo plastiku i wnoszenie ciężkich zgrzewek do domu. To rozwiązanie coraz częściej jest uznawane za szkodliwe i dla zdrowia i dla środowiska.

Hydraulik Poznań Grunwald i pogotowie hydrauliczne Poznań montuje filtry

Zdrową i pod każdym względem sprawdzoną alternatywą jest montaż filtra przy kranie i korzystanie z oczyszczonej wody bez limitu. Warto zadbać o prawidłowe zamontowanie systemu filtrującego lub samego filtra. Producenci zapewniają, że samodzielny montaż jest prosty. Czy na pewno każdy sobie z nim poradzi? Dobrej jakości instalacja ma nam posłużyć przez wiele lat. Lepiej więc zdać się na profesjonalne usługi hydrauliczne. W Poznaniu bez trudu możemy zlecić montaż filtra specjaliście w zależności od dzielnicy: hydraulik Poznań Grunwald, hydraulik Poznań Ławica lub po prostu pogotowie hydrauliczne Poznań. Z usług hydraulicznychpogotowia wodno-kanalizacyjnego nie korzysta się tylko w razie awarii. W Poznaniu bez trudu można zatrudnić pogotowie hydrauliczne także do zamontowania filtra do wody. 

Filtry odwróconej osmozy polecane przez fachowców

Filtr odwróconej osmozy gwarantuje wygodne korzystanie z oczyszczonej wody z kranu w domu. Jest to najczęściej stosowana i sprawdzona technologia usuwania zanieczyszczeń, takich jak bakterie, metale ciężkie i pozostałe substancje, które mogą wpływać niekorzystnie na zdrowie. Pogotowie hydrauliczne Poznań rekomenduje podobnie jak producenci, zamontowanie instalacji filtrującej pod zlewem w kuchni. Z dodatkowego kranika umieszczonego na zlewie można korzystać do nabierania wody do picia lub gotowania. Pięciofiltrowa technologia rekomendowana jest dla osób, które używają wody z kranu do przygotowywania gorących napojów.

Filtry do wody pitnej odwrócona osmoza – jak używać?

Praktyczny kranik do wody filtrowanej na zlewie w kuchni zamontuje hydraulik Poznań - Grunwald, hydraulik Poznań - Ławica lub pogotowie hydrauliczne z Poznania. Dzięki temu możesz wybrać usługę w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Kranik jest poręczny i z pewnością docenią go wszyscy domownicy od pierwszego użycia. Jeden z kurków służy do pozyskiwania wody mineralizowanej przeznaczonej do picia oraz do mycia warzyw i owoców. Drugi wykorzystuje się do pobierania wody do czajnika i innych urządzeń. Woda do gotowania i mycia owoców jest całkowicie oczyszczona i wyłączona z ostatniego etapu, czyli mineralizacji. Dzięki temu w sprzętach kuchennych nie będą tworzyły się osady, które powstają z cząsteczek mineralnych. Są one zdrowe dla organizmu, ale tworzą zacieki w czajniku i ekspresie do kawy, utrudniając ich efektywną pracę. Hydraulicy z pogotowia wodociągowego przyłączają do instalacji wodno-kanalizacyjnej różnego rodzaju urządzenia. Pod zlewem w kuchni zamontują filtr do wody, zmywarkę lub pralkę.

Filtry do wody RO do samodzielnego montażu

Filtry do wody RO wyróżnia łatwy i intuicyjny montaż. Można poradzić sobie z nim samodzielnie, jeśli jednak wolisz skorzystać z pomocy, poprawny montaż wykona każdy hydraulik.

Filtry do wody działające na bazie procesu odwróconej osmozy są skuteczne dzięki kilkustopniowemu filtrowaniu. Podczas filtracji są wykorzystywane precyzyjnie dopasowane właściwości komponentów stosowanych do usuwania zanieczyszczeń. Do uzyskania wysokiego poziomu czystości wody wykorzystywane są takie filtry, jak: sedymentacyjny polipropylenowy 5 mikron, blok węglowy, sedymentacyjny polipropylenowy 1 mikron, membrana osmotyczna oraz filtr liniowy z węglem aktywnym. Przez układ filtrów przepływa woda, a każdy z rodzajów materiału filtrującego zatrzymuje określony rodzaj zanieczyszczeń.

Jak często wymieniać wkłady do filtra odwróconej osmozy?

W przypadku terminu wymiany najbezpieczniej będzie kierować się zaleceniami od producenta filtrów do oczyszczania wody. Na częstotliwość wymiany wkładu do filtra odwróconej osmozy ma intensywność użytkowania instalacji w domu lub firmie.

Według producentów wkłady powinno się wymieniać raz na pół roku. W naszym sklepie oferujemy kilka rodzajów filtrów, które w zależności od rodzaju filtra wystarczają na 2–3 lata. Jest to możliwe, ponieważ w opakowaniu znajduje się więcej wkładów, niż liczba potrzebna na dokonanie jednej wymiany.

Wkłady do filtra RO – jeden komplet na dwa lub trzy lata

Wkłady do filtra RO sprzedawane są w kompletach, które przy standardowym użytkowaniu wody pitnej wystarczają na dwa lub trzy lata. Co wchodzi w skład kompletu? Cały zestaw jest złożony z 20 lub 30 wkładów:

 

Wkłady do filtra RO na dwa lata – zestaw 20 sztuk:

 • 4 sztuki x wkład mechaniczny piankowy 5 micron,
 • 4 sztuki x wkład mechaniczny piankowy 1 micron,
 • 4 sztuki x wkład blok węglowy,
 • 4 sztuki x wkład liniowy z węglem aktywnym,
 • 4 sztuki x wkład liniowy mineralizujący.

Wkłady do filtra na trzy lata – zestaw 30 sztuk + membrana:

 • 6 sztuk x wkład mechaniczny piankowy 5 micron,
 • 6 sztuk x wkład mechaniczny piankowy 1 micron,
 • 6 sztuk x wkład blok węglowy,
 • 6 sztuk x wkład liniowy z węglem aktywnym,
 • 6 sztuk x wkład liniowy mineralizujący,
 • 1 sztuka membrana osmotyczna VONTRON 75 GPD* (280 l / 24h).

Wkłady do filtrów wody „osmoza” wymienia się raz na pół roku. Zawsze warto zwrócić uwagę na zawartość opakowania. Liczba wkładów w zestawie jest różna, co wpływa na cenę produktu.

Jak działają wkłady do odwróconej osmozy z węglem aktywnym?

Wkłady do odwróconej osmozy zawierają węgiel aktywny w postaci bloku, który usuwa nawet do 99% cząsteczek wolnego chloru i rozpuszczalników na jego bazie. Ponadto usuwa z wody aromaty na bazie węglowodorów, a także 85% pestycydów na bazie chloru, związków wieloskładnikowych, fenolu, benzenu i substancji organicznych. Ma znacznie większe pole powierzchni filtracyjnej w porównaniu do wkładów węglowych bazujących na granulacie węgla aktywnego. Poza wysoką skutecznością w usuwaniu cząsteczek wolnego chloru filtruje także pestycydy, fenol, benzen oraz substancje organiczne. Dzięki skutecznemu oczyszczaniu wody przez wkłady do odwróconej osmozy zyskuje ona lepszy smak i zapach i jest czysta.

Komplety wkładów do filtrów odwróconej osmozy z membraną

Komplety wkładów do filtrów odwróconej osmozy zawierają membranę osmotyczną.Składa się ona z wielowarstwowej perforowanej laserowo folii polimerowej o mikroskopijnej wielkości porów 0,0001 mikrona. Woda przepływa przez półprzepuszczalną membranę. Cząsteczki wody są najmniejszymi cząsteczkami, więc tylko one mogą przeniknąć przez cienkie pory membrany. Niepożądane zanieczyszczenia są zatrzymywane i usuwane bezpośrednio z membrany do odpływu ściekowego. Czy to bakterie z grupy coli, herbicydy, fungicydy, azbest, azotan, azotyn, uran, pozostałości leków czy po prostu wapno, membrana usuwa wszystkie zanieczyszczenia, oczyszczając wodę wodociągową nawet w 100%. Warto sprawdzić, które komplety wkładów do filtrów odwróconej osmozy są wyposażone w membranę.