Co wchodzi w skład usług hydraulicznych?

Hydraulicy to specjaliści, którzy nie tylko naprawiają usterki dotyczące instalacji wodno-kanalizacyjnych, lecz także dokonują niezbędnych przeglądów i montują poszczególne elementy. Co dokładnie wchodzi w skład usług hydraulicznych?

Czym zajmują się hydraulicy?

Usługi hydrauliczne obejmują takie czynności jak np.:

  • odpowietrzanie sieci wodno-kanalizacyjnej,
  • naprawę usterek dotyczących całej instalacji,
  • montaż instalacji – w tym rur odprowadzających ścieki,
  • montaż baterii i syfonów,
  • konserwowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej,
  • wymienianie uszczelek w armaturze,
  • przyłączanie pionów.
  • Pomoc hydraulika jest niezbędna m.in. podczas wznoszenia nowych budynków. Specjalista odpowiada za właściwe zaplanowanie instalacji i jej zrealizowanie. W tym celu konieczne jest dysponowanie odpowiednimi uprawnieniami i szeroką wiedzą. Usługi hydrauliczne mogą dotyczyć zarówno domów jednorodzinnych, jak i bloków mieszkalnych czy obiektów przemysłowych lub biurowych.

Oferujemy usługi hydrauliczne w Poznaniu, obejmujące również pogotowie. Dzięki temu możemy szybko reagować na wszelkie usterki i naprawić je od ręki lub ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się wody. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdy do awarii doszło w godzinach nocnych, w święta lub w weekend.Pogotowie hydrauliczne w Poznaniu działa bowiem niezależnie od daty.

Pogotowie hydrauliczne

W skład usług hydraulicznych wchodzi również reagowanie na nagłe usterki, do których może dojść bez względu na porę dnia. Mowa tu o pogotowiu hydraulicznym. Firmy oferujące taką usługę ustalają dyżury, a specjaliści są dostępni pod telefonem przez całą dobę. Dzięki temu w razie wystąpienia poważnej usterki wystarczy jedynie zadzwonić pod wskazany numer, a hydraulicy dostaną się pod wskazany adres w ciągu kilkunastu/kilkudziesięciu minut. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku bardzo rozległych awarii. Jeśli dochodzi do wycieku wody, konieczne jest natychmiastowe działanie. W ten sposób można zapobiec zalaniu całego budynku.

Montaż armatury łazienkowej i kuchennej

W skład usług hydraulicznych wchodzi również montaż różnych elementów – pojawiających się zwłaszcza w kuchniach i łazienkach. Mowa tu przede wszystkim o wannach, miskach WC, bidetach, brodzikach, kabinach prysznicowych, umywalkach czy zlewozmywakach. Specjalista potrafi odpowiednio połączyć wszelkie rury i inne elementy, w taki sposób, by nie doszło do wycieku wody, a cała instalacja działała poprawnie.

Specjaliści mogą również udzielić rad pozwalających na świadome i poprawne korzystanie z instalacji wodno-kanalizacyjnej. Na usługi hydraulika warto postawić także w sytuacji, gdy zauważysz niepokojące objawy ze strony całego systemu. Nie zawsze skutkują one wyciekiem wody. Niepokojący może być m.in. jej zmniejszony lub zwiększony przepływ. Specjalista może zdiagnozować przyczynę takiego zjawiska i wymienić wadliwe elementy lub poinstruować użytkownika jak korzystać z instalacji we właściwy sposób.