Kiedy warto wezwać pogotowie hydrauliczne?

W skład konstrukcji niemal każdego budynku wchodzi instalacja wodna. Może ona jednak ulec awarii – jak każdy system. Wówczas z pomocą przychodzi pogotowie hydrauliczne. Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalistów?

Sytuacje, w których warto wezwać hydraulika

Skorzystanie z usług hydraulicznych jest niezbędne w przypadku wystąpienia różnych awarii. Niektóre z nich pojawiają się znacznie częściej niż inne. Mogą wynikać z niewłaściwego montażu poszczególnych elementów instalacji, nieprawidłowego korzystania z systemu czy nawet upływu czasu. Do najważniejszych przypadków, w przypadku których należy wezwać pogotowie hydrauliczne, można zaliczyć:

  • pęknięcie rury,
  • brak wody,
  • woda wyciekająca z kaloryfera.

Jeśli w danym budynku zabraknie wody, zazwyczaj za taki stan rzeczy odpowiada spółdzielnia mieszkaniowa lub ekipy przeprowadzające remonty w pobliżu. Problem pojawia się jednak w sytuacji, gdy wody brakuje tylko w jednym lokalu. Wówczas można mieć pewność, że doszło do awarii. Brak reakcji na jakiekolwiek usterki w obrębie instalacji wodnej często wpływa na pogłębienie problemu. Z tego powodu po upewnieniu się, że taka sytuacja występuje tylko w jednym mieszkaniu, warto wezwać pogotowie hydrauliczne.

Jak działa pogotowie hydrauliczne?

Pogotowie hydrauliczne, jak sama nazwa mówi, ma za zadanie pomagać w nagłych przypadkach. Oznacza to, że nie ma znaczenia pora dnia czy godzina. Specjaliści są dostępni pod telefonem przez całą dobę. Dzięki temu mogą zareagować od razu, przyjeżdżając pod wskazany adres.

W razie pęknięcia rury czy wystąpienia innej usterki, która skutkuje nadmiernym wylewaniem się wody, natychmiastowa pomoc specjalistów jest na wagę złota. Hydraulik może szybko zdiagnozować problem oraz zastosować rozwiązania, które pozwolą na ograniczenie rozprzestrzeniania się wody. Może ona bowiem spowodować poważne zniszczenia.

W naszej firmie natychmiast dojeżdżamy do miejsca, w którym pojawiła się awaria. Świadczymy kompleksowe usługi hydrauliczne w Poznaniu, również, jeśli chodzi o nagłe usterki powodujące niekontrolowany wyciek wody. Dysponujemy odpowiednim sprzętem, który zabieramy na miejsce zdarzenia, a następnie wykorzystujemy do naprawienia awarii. Pogotowie hydrauliczne w Poznaniu działa nie tylko na terenie samego miasta, lecz także w okolicznych miejscowościach, pozwalając na poradzenie sobie z awariami m.in. w domach jednorodzinnych.

Przebieg czynności wezwanych hydraulików

Pracownicy pogotowia hydraulicznego na samym początku lokalizują usterkę. Jest to zdecydowanie najbardziej skomplikowane w sytuacji, gdy doszło do braku przepływu wody w instalacji. Jeśli wystąpił wyciek, pracownicy mogą szybko znaleźć przyczynę. Podczas swojej pracy hydraulicy wykorzystują profesjonalne narzędzia, jak np. kamery do inspekcji wideo. Czasami naprawienie usterki wymaga usunięcia części tynków lub kafelków. Pogotowie hydrauliczne może jednak często poradzić sobie z trudną sytuacją od ręki, zwłaszcza gdy dostęp do uszkodzonego fragmentu rur jest łatwy.