Czyszczenie rur kanalizacyjnych przyjazne dla środowiska

Udrażnianie rur kanalizacyjnych bez detergentów może być skuteczne i przyjazne dla środowiska. Mechaniczne czyszczenie odpływu za pomocą spirali lub ciśnieniowe przepychanie kanalizacji przy użyciu odpowiedniego sprzętu, usuwa drobne usterki domowe oraz poważne awarie wodno-kanalizacyjne.

Przepychanie kanalizacji w domu

Do przepychania kanalizacji w domu zwykle używamy żelu, płynu lub granulek, które zawierają aktywator silnie przyspieszający działanie produktu. Są to środki silnie żrące. Poza poparzeniem skóry mogą doprowadzić do podrażnienia lub uszkodzenia układu oddechowego. Narażone są także oczy i błony śluzowe. Niebezpieczne są opary, które powstają bezpośrednio po zaaplikowaniu środka. Trzeba pamiętać o zachowaniu ostrożności - chronić się przed wdychaniem i kontaktem preparatu ze skórą. Często nie zdajemy sobie sprawy, jakie szkody wywołujemy czyszczeniem rur kanalizacyjnych środkiem żrącym w środowisku naturalnym.

Bardziej przyjazne dla środowiska jest mechaniczne przepychanie kanalizacji spiralą lubudrażnianie rur odpływowych przez ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji. Poznań i okolice obsługuje nasze pogotowie wodno-kanalizacyjne. 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu hydraulicy są gotowi do interwencji: Wuko Poznań Ławica, Poznań Grunwald, Wuko Luboń, Wuko Komorniki i okolice.

Metody przepychania kanalizacji przyjazne dla środowiska

Mechaniczne i ciśnieniowe metody przepychania kanalizacji (Poznań Grunwald, Ławica, Luboń, Komorniki) skutecznie udrażniają odpływy. Doświadczeni fachowcy, wykorzystując odpowiednie urządzenia do mechanicznego i ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji są niezawodni. Szybko i skutecznie usuwają zatory w pionach kanalizacyjnych w łazienkach i w kuchniach. Pomagają w usunięciu małych usterek hydraulicznych, które mogą się zdarzyć w mieszkaniu oraz większych awarii związanych ze sporymi problemami wodno-kanalizacyjnymi.

Usługi udrażniania rur metodami ekologicznymi

Problemy z niedrożnymi rurami najczęściej zdarzają się w trzech miejscach: kuchni, łazience i rurach kanalizacyjnych. Udrożnienie ich wymaga konkretnych odpowiednio wybranych działań.

Łazienka – udrażnianie urządzeń sanitarnych:

 • umywalki,
 • wanny i brodzika w kabinie prysznicowej,
 • miski ustępowej WC,
 • odpływu pralki,
 • czyszczenie pionów kanalizacyjnych.

Kuchnia – udrażnianie odpływów:

 • zlewu kuchennego,
 • zmywarki do naczyń.

Kanalizacja – udrażnianie rur i przyłączy

czyszczenie rur kanalizacyjnych deszczowych metodą hydrodynamiczną tzw. Wuko,

 • mechaniczne i ciśnieniowe udrażnianie rur kanalizacyjnych,
 • udrażnianie i czyszczenie drenaży,
 • udrażnianie przyłączy kanalizacyjnych,
 • usuwanie korzeni z rur,
 • inspekcja TV rur,

Mechaniczne przepychanie kanalizacji Poznań i okolice

Mechaniczne przepychanie kanalizacji (Poznań i okolice) za pomocą spirali jest całkowicie obojętne dla środowiska. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na udrażnianie i czyszczenie rur kanalizacyjnych. Pod wpływem obrotów i dopasowania odpowiednich końcówek, spirala rozbija zatory wewnątrz rur. To prosta, znana metoda i jednocześnie bardzo skuteczna. Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji (Wuko) wymaga bardziej zaawansowanej technologii. Urządzenie zamontowane jest na samochodzie dostawczym i pod wpływem wysokiego ciśnienia usuwa osady, zatory i zanieczyszczenia w rurach kanalizacyjnych bez używania środków chemicznych.

Jak unikać konieczności przepychania kanalizacji?

Problem z niedrożnością rur pojawia się najczęściej w kuchni. Nic w tym dziwnego, gdyż duża ilość zanieczyszczeń trafia do syfonu i do rur podczas przygotowania produktów do gotowania i z brudnych naczyń. Dlatego naturalne jest, że fachowcy są najczęściej wzywani do oczyszczenia rur kanalizacyjnych w pionach kuchennych. Jak rozpoznać, że problem narasta? Na początku z odpływu wydobywa się nieprzyjemny zapach, który czuć, gdy znajdujemy się w pobliżu zlewu. Zaczynamy się niecierpliwić, gdy woda o wiele wolniej spływa, a w sitku nie tworzy się już wir, jak dawniej. Kiedy woda coraz częściej zajmuje wnętrze zlewozmywaka, najpierw cienką warstwą, a potem coraz większą, próbujemy przepchać okolice syfonu. Zdarza się, że trafiamy na gęstą, tłustą maź, która z czasem zatyka zlew zupełnie.

Co zrobić, by nie dopuścić do samoczynnego zatkania się odpływu i konieczności przepychania kanalizacji? Powinniśmy zrezygnować z wylewania do zlewu tłuszczu i olejów spożywczych po smażeniu. Należy je wyrzucać do pojemnika z odpadami organicznymi. Tłuszcze są jedną z głównych przyczyn „zarastania” rur. Zadbajmy także o korzystanie z dodatkowego sitka, które wychwytuje największe fragmenty pozostałości po myciu, czyszczeniu i obieraniu warzyw. Najskuteczniejszym sposobem jest zmniejszenie ilości zanieczyszczeń wpadających do odpływu razem z wodą.