Oszczędzasz wodę? Zleć zamontowanie licznika ogrodowego - pogotowie hydrauliczne Poznań

Woda zużywana do podlewania ogrodu nie trafia z powrotem do kanalizacji miejskiej. Może być znacznie tańsza niż niewyodrębniona z ogólnego rozliczenia zużycia wody, które jest naliczane wraz ze ściekami. Poznań pod tym względem nie odbiega od innych miast.

Wystarczy zamontować podlicznik, czyli  drugi wodomierz, który zlicza jedynie wodę bezpowrotnie zużywaną. Jest ona rozliczana bez opłaty za kanalizację. Ścieki są znacznie droższe niż woda, a dzięki zamontowaniu licznika ogrodowego można obniżyć koszty rachunku za wodę nawet o kilkadziesiąt procent. By zamontować licznik, należy wezwać pogotowie hydrauliczne iwyodrębnić oddzielną instalację wodociągową. Następnie trzeba uzyskać potwierdzenie od dostarczyciela usług w dokumentacji projektowej instalacji, że zużywana woda nie trafia z powrotem do kanalizacji miejskiej i gotowe. Każdy litr wody zużytej do podlewania trawnika, zasilenia oczka wodnego lub napełnienia basenu dla dzieci, jest od tego momentu o kilkadziesiąt procent tańszy.

Gdzie zamontować wodomierz ogrodowy?

Montaż dodatkowego licznika – wodomierza ogrodowego należy wykonać w instalacji wodociągowej wewnątrz budynku bezpośrednio przed zaworem czerpalnym, z którego będzie pobierana woda. Pomieszczenie, w którym planujemy zamontować licznik ogrodowy, powinno zapewnić łatwy dostęp i możliwość bezproblemowej eksploatacji. Jeżeli zdamy się na pogotowie hydrauliczne Poznań, fachowcy z doświadczeniem w montażu i wymianie wodomierzy doradzą, gdzie powinien znajdować się licznik. Jest to ważne ze względu na konieczność uzyskania potwierdzenia na projekcie instalacji przed włączeniem drugiego licznika. Warto więc skorzystać z usług kogoś, kto się na tym zna. Hydraulik Poznań Grunwald lub hydraulik Ławica jest dostępny przez całą dobę w pogotowiu wod.-kan. Poznań. Montaż nowych liczników/wodomierzy ogrodowych i wymiana już zamontowanych to standardowa usługa, którą wykona pogotowie wodno-kanalizacyjne Poznań.

Kiedy można zaoszczędzić na wodzie?

Zlecenie zamontowania wodomierza ogrodowego specjalistycznej firmie takiej, jak pogotowie wodociągowe Poznań to prosty sposób na tanie podlewanie ogródka latem. Z tańszej wody ogrodowej (bez kosztów kanalizacji) można korzystać tylko w okresie wegetacji roślin. Zwykle zakłady wodociągowe wyznaczają termin od 15 kwietnia do 15 września. Ograniczenie to ma wyeliminować ryzyko awarii spowodowanych zamarznięciem instalacji. Wiele ogródków działkowych korzysta z wodomierzy ogrodowych. Zimą często pozostają bez nadzoru. W naszym klimacie nie podlewa się trawnika jesienią i zimą i nikt też nie pomyślał o ślizgawkach oraz lodowiskach, do których właściciele posesji mogliby wykorzystać tańszą wodę ogrodową zgodnie z przeznaczeniem, czyli bez ścieków.

Pogotowie hydrauliczne Poznań – pewnie i bezpiecznie

Powodem do kontroli może być stwierdzenie znacznego wzrostu zużycia wody ogrodowej przy jednoczesnym sporym spadku zużycia wody w domu. Możemy być podejrzani, że przebudowaliśmy instalację, by czerpać tańszą wodę w domu. Korzystając z usług zaufanego pogotowia wodociągowego w Poznaniu, możemy czuć się pewnie i bezpiecznie.