Ciśnieniowe udrażnianie rur

Sprawna instalacja kanalizacyjna jest niezbędna do prawidłowego odprowadzania wszelkich nieczystości z budynków mieszkalnych. Jej niewłaściwa eksploatacja może doprowadzić do powstania uciążliwych zatorów. Nasza firma działa na terenie Poznania, a jedną z najczęściej wykonywanych przez nas usług jest ciśnieniowe udrażnianie rur kanalizacyjnych. Na czym cały ten proces polega?

Instalacja kanalizacyjna – przyczyny awarii

Od stanu całej instalacji zależy stały dostęp do bieżącej wody. Niesystematyczne, a zarazem nieprawidłowe usuwanie wszelkiego rodzaju nieczystości, może doprowadzić do poważnych awarii oraz usterek rur kanalizacyjnych. Wbrew powszechnie panującej opinii, kanalizacja to dość wrażliwy system, którego nie należy postrzegać w kategoriach niezniszczalnego. Do najpopularniejszej usterki zalicza się niedrożność, która z biegiem czasu doprowadza do całkowitego zamknięcia średnicy kanału. Wówczas ratunkiem jest ciśnieniowe udrażnianie.

Udrażnianie kanalizacji metodą ciśnieniową - co się za tym kryje?

Awarię można usunąć sprawnie, jednak warto w tej kwestii zaufać specjalistom. Ciśnieniowe udrażnianie rur kanalizacyjnych to zaraz po mechanicznej, najpopularniejsza metoda. Pompa odpowiedzialna za tłoczenie wody wprowadza strumień pod wysokim ciśnieniem, który rozbija w kanale osad i kamień. Przy okazji usuwane są nagromadzone nieczystości, które przyczyniły się do zwężenia światła kanału. Wypłukana treść zostaje umieszczona w studni rewizyjnej, a następnie przepompowana do beczki lub wybrana. Zaletą ciśnieniowego udrażniania rur kanalizacyjnych jest jej szerokie zastosowanie, bowiem dzięki niej można oczyścić kolektory zewnętrzne, przyłącza, przykanaliki, rurociągi przemysłowe oraz te na prywatnych posesjach. Jeśli zastanawiają się Państwo nad taką usługą, jesteśmy do Waszej dyspozycji.