Czyszczenie instalacji kanalizacyjnych i deszczowych

Każdego dnia niezliczone ilości nieczystości z naszych domów czy ulic odprowadzane są rurami do oczyszczalni. Wystarczy kilka dni ulewnych deszczy, by przekonać się, jak ważne jest utrzymanie czystości odprowadzeń ściekowych. Wieloletnie zaniedbania doprowadzić mogą do zalania budynków czy lokalnych podtopień. Wówczas niezbędna będzie usługa Wuko. Jest to czyszczenie instalacji kanalizacyjnych deszczowych metodą hydrodynamiczną.

Czym jest kanalizacja deszczowa?

Głównym zadaniem takiego systemu jest odprowadzanie wody opadowej ze strefy wokół budynku.

Na czym polega czyszczenie kanalizacji metodą hydrodynamiczną?

Czyszczenie studzienek jest bardzo ważnym elementem utrzymania czystości i sprawności wszystkich systemów, które wchodzą w skład instalacji. Należy pamiętać, że tradycyjne metody usuwania zatorów, np. przy użyciu chemikaliów czy innych środków, mogą negatywnie wpłynąć na środowisko. Czyszczenie instalacji kanalizacyjnych deszczowych metodą hydrodynamiczną to ekologiczna alternatywa, która niesie za sobą wiele korzyści.

Do kanału wprowadzana jest pompa z wodą pod wysokim ciśnieniem. Kierowana jest ona na ścianki rur, dzięki czemu zdrapuje i wypłukuje osady, kierując je od razu do studni rewizyjnej. Następnie brud jest wypompowywany do beczki pojazdu Wuko.

Zaletą czyszczenia instalacji kanalizacyjnej deszczowej metodą hydrodynamiczną jest wysoka skuteczność i możliwość jej zastosowania wszędzie, bez względu na rozmiar rur czy poziom ich zamulenia. Wuko można wykorzystać nie tylko w sieciach zewnętrznych, ale też podczas udrażniania kanalizacji wewnętrznej. By uniknąć problemów ze ściekami, warto pomyśleć nad tego typu usługą. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.